Ndërlidhjet

Festë në SHBA pas shpalljes së vendimit për rastin Floyd


Festë në SHBA pas shpalljes së vendimit për rastin Floyd
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Derek Chauvin, ish-polic në Mineapolis të SHBA-së, u shpall fajtor për vrasjen e afrikano-amerikanit George Floyd, në maj të vitit 2020. Presidenti amerikan, Joe Biden, tha se më në fund triumfoi drejtësia. (Përgatitën: Taulant Qenaj dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG