Ndërlidhjet

Çfarë janë dronët "Reaper"?


Çfarë janë dronët "Reaper"?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

I hedhim një vështrim më të afërt dronit MQ-9 “Reaper”, fluturakes së telekomanduar të forcës ajrore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që u rrëzua në Detin e Zi. Uashingtoni ka fajësuar Rusinë për rrëzimin e dronit të spiunazhit dhe ka paralajmëruar Moskën që të jetë më e kujdesshme në hapësirën ndërkombëtare, teksa Kremlini ka hedhur poshtë akuzat. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG