Ndërlidhjet

Dronët tregojnë shkretimin e Gazës nga bombat izraelite


Dronët tregojnë shkretimin e Gazës nga bombat izraelite
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Pamjet e xhiruara me dronë shfaqin Gazën para dhe pas 7 tetorit – dita kur grupi ekstremist palestinez Hamas, i shpallur organizatë terroriste nga SHBA-ja dhe BE-ja, nxiti një luftë me Izraelin, duke vrarë rreth 1.200 izraelitë. Ajo që dikur ishte zonë e gjallë urbane, ku fëmijët luanin dhe njerëzit bënin punët e përditshme, tani është shndërruar në gërmadhë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG