Ndërlidhjet

Dy gazetarë afganë rrihen brutalisht pas arrestimit nga talibanët


Dy gazetarë afganë rrihen brutalisht pas arrestimit nga talibanët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Dy punonjës të gazetës Etilaat-e Roz në Kabul janë arrestuar nga militantët talibanë, përderisa po përcillnin një protestë për të drejtat e grave në Afganistan, më 7 shtator. Ata janë liruar disa orë më vonë, me mavijosje të mëdha nëpër trup, dhe mezi mundën të ecnin. Dega afgane e Radios Evropa e Lirë ka biseduar me themeluesin e gazetës për rrahjet, dhe për rreziqet me të cilat përballen gazetarët teksa përpiqen të raportojnë për regjimin e ri të talibanëve. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG