Ndërlidhjet

Elizabeth II: Simboli i fuqisë dhe karakterit britanik


Elizabeth II: Simboli i fuqisë dhe karakterit britanik
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:54 0:00

Mbretëresha Elizabeth II e Britanisë ka vdekur në moshën 96-vjeçare, në rezidencën e saj në Skoci. Ajo ishte monarkja që mbretëroi më së gjati në botë dhe këtë vit shënoi 70 vjet në fron. Ju sjellim një retrospektivë të jetës së njërës prej figurave shtetërore më të respektuara në botë. (Përgatiti: Trim Haliti – Narracioni: Mimoza Sadiku – Montazhi: Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG