Ndërlidhjet

Emigrantët poshtërohen në kufirin Serbi-Hungari


Emigrantët poshtërohen në kufirin Serbi-Hungari
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Emigrantët që përpiqen të kalojnë nga veriu i Serbisë në Hungari dhe në Bashkimin Evropian, po përballen me sfida gjithnjë e më të ashpra. Hungaria po rrit lartësinë e gardhit të saj kufitar, ndërsa policia serbe po shton operacionet, teksa një grup serb i ekstremit të djathtë po patrullon kufirin për të kapur emigrantë ilegalë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG