Ndërlidhjet

Emiratet mbjellin shkretëtirën me grurë


Emiratet mbjellin shkretëtirën me grurë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Mbi 90 për qind e ushqimit në Emiratet e Bashkuara Arabe importohet. Shteti arab ka nisur një projekt për mbjelljen e hektarëve të tërë me grurë në shkretëtirë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG