Ndërlidhjet

Erdogan: Armëpushimi dhe paqja, në të mirë të të gjithëve


Erdogan: Armëpushimi dhe paqja, në të mirë të të gjithëve
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se bisedimet midis Ukrainës dhe Rusisë kanë hyrë në një fazë që duhet të japin rezultate konkrete. Ai tha se Turqia është e gatshme që të kontribuojë në arritjen e paqes, teksa delegacionet e Ukrainës dhe Rusisë po takohen në Stamboll në një rund të ri të bisedimeve.

XS
SM
MD
LG