Ndërlidhjet

Facebook "007"


Facebook "007"
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:08:31 0:00

Kompania britanike për analizimin e të dhënave, Cambridge Analytica, është në qendër të polemikave në Shtetet e Bashkuara, në Britani dhe në gjithë botën, pasi dy gazeta – Observer dhe New York Times – kanë raportuar se kjo firmë i ka përdorur në mënyrë të paligjshme të dhënat e miliona përdoruesve të Facebook-ut.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG