Ndërlidhjet

Facebook bëhet Meta teksa vihen themelet e "metaversit"


Facebook bëhet Meta teksa vihen themelet e "metaversit"
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Teksa ka njoftuar ndërrimin e emrit të kompanisë së tij, nga Facebook në Meta, Mark Zuckerberg ka prezantuar planet për ta ndërtuar "metaversin", një botë digjitale, të bazuar mbi tonën, që shërbehet nga pajisjet e realitetit virtual dhe nga realiteti i shtuar. Projekti pritet të nisë së zbatuari brenda 5-10 vjetëve të ardhshëm. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG