Ndërlidhjet

Fakescape, platforma që lufton "lajmet e rreme"


Fakescape, platforma që lufton "lajmet e rreme"
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Studentët çekë kanë krijuar një lojë për të rinjtë, në mënyrë që ata të dallojnë të dhënat e besueshme dhe ato që përmbajnë dezinformata. Kjo platformë është duke u prezantuar nëpër shkolla në gjithë shtetin, në përpjekje për të luftuar “lajmet e rreme”.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG