Ndërlidhjet

Kremtohet Fitër Bajrami


Besimtarët myslimanë në mbarë botën kremtojnë festën e Fitër Bajramit. Fitër Bajrami ka pasuar muajin e shenjtë të Ramazanit, gjatë së cilit, sipas besimit Islam, agjërohet 30 ditë, në shenjë sakrifice dhe përkushtimi ndaj Zotit. Në Kosovë, manifestimi kryesori është mbajtur në Xhaminë e Madhe të Prishtinës " Sulltan Mehmet Fati".(Vdieo: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG