Ndërlidhjet

“S’na ka mbetur gjë në Rusi”: Familja ruse kërcënohet me dëbim nga Serbia


“S’na ka mbetur gjë në Rusi”: Familja ruse kërcënohet me dëbim nga Serbia
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Familja Terekh është zhvendosur në Serbi nga Rusia, më 2019, në kërkim të një jete më të mirë. Pjesëtarët e saj kanë gjetur vende pune, kanë paguar taksa, dhe thonë se kurrë nuk kanë shkaktuar telashe. Por, tani Serbia po kërcënon me dëbimin e tyre. Zyrtarët refuzojnë të shpjegojnë pse familja është cilësuar “rrezik i papranueshëm për sigurinë”. (Përgatiti: Trim Haliti)

XS
SM
MD
LG