Ndërlidhjet

Fëmijë nga Ukraina dërgohen në kamp ushtarak në Çeçeni


Fëmijë nga Ukraina dërgohen në kamp ushtarak në Çeçeni
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Fëmijë nga zonat e pushtuara të Ukrainës u dërguan në një kamp në Çeçeni për stërvitje “ushtarake-patriotike”, thanë autoritetet ruse. Sipas tyre, këta fëmijë kanë “probleme sociale” dhe duhet të “riedukohen”. (Përgatitën: Valona Tela dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG