Ndërlidhjet

Të rinjtë serbë stërviten në kampin paramilitar rus


Të rinjtë serbë stërviten në kampin paramilitar rus
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Tridhjetë të rinj nga Serbia kanë udhëtuar për në Rusi që të marrin pjesë në “Kampin Ndërkombëtar Ushtarak dhe Patriotik për të Rinjtë”. Kampi udhëhiqet nga grupi ultranacionalist E.N.O.T Corps, trajnuesit ushtarakë të të cilëve mësojnë fëmijët se si të gjejnë rrugën në pyje, të merren me armë dhe të përgatiten për luftëra eventuale.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG