Ndërlidhjet

Festime dhe protesta në SHBA


Festime dhe protesta në SHBA
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Përkrahës të demokratit, Joe Biden kanë filluar festimet në shumë qytete amerikane kurse ata të presidentit aktual, Donald Trump kanë protestuar pas lajmit të mediave amerikane se Biden është zgjedhur presidenti i ardhshëm i SHBA-së. Mbështetësit e Bidenit janë parë në Time Square të Nju Jorkut, ndërsa të Trumpit në Lansing, Miçigen. (Përgatiti: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG