Ndërlidhjet

Festa 200-vjeçare e Lubinjës së Prizrenit

Muzika, garat me pehlivanë, sportet e lojërat tradicionale, dhe një ceremoni syneti, e karakterizuan fundjavën që shkoi Lubinjën e Epërme, një fshat boshnjak në Komunën e Prizrenit. Përgatiti: Syzanë Paçarizi


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG