Ndërlidhjet

Filmi “Quo Vadis, Aida?” për të mos e harruar gjenocidin në Srebrenicë


Filmi “Quo Vadis, Aida?” për të mos e harruar gjenocidin në Srebrenicë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Të hënën, më 15 mars, filmi i regjisores nga Bosnje e Hercegovina “Quo Vadis, Aida?”, është nominuar për Çmimin Oscar. Ky film trajton temën e gjenocidit të forcave serbe në Srebrenicë në vitin 1995. (Përgatitën: Taulant Qenaj dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG