Ndërlidhjet

Qyteti siberian në pikëllim pas zjarrit në një qendër tregtare

Të paktën 64 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e nisjes së zjarrit në një qendër tregtare në Siberi. Dhjetë persona gjenden në spital nga incidenti që ka ndodhur në Kemerevo, rreth 3,000 kilometra në lindje të Moskës.

XS
SM
MD
LG