Ndërlidhjet

"Do të fluturoj sërish": Frika nga talibanët ndërpret ëndrrën e pilotes së parë afgane


"Do të fluturoj sërish": Frika nga talibanët ndërpret ëndrrën e pilotes së parë afgane
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Mohadese Mirzaee, 23-vjeçare, u bë pilotja e parë e një avioni pasagjerësh në Afganistan, më pak se një vit para se talibanët të rimerrnin pushtetin në vend. Karriera e saj u ndërpre shpejt, teksa ajo iku nga vendi, për shkak të frikës nga regjimi i ri. Mirzaee, e cila tani jeton në Bullgari, shpreson se një ditë do të kthehet në atdheun e saj, dhe do të vazhdojë ndjekjen e ëndrrave të saj. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG