Ndërlidhjet

Afganët druajnë se talibanët do t'ua ndalin qejfet


Afganët druajnë se talibanët do t'ua ndalin qejfet
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Talibanët ndaluan dhjetëra aktivitete të rëndomta në Afganistan, gjatë udhëheqjes së tyre në vitet 1996-2001, përfshirë lëshimin e balonave, zbukurimin e flokëve, e madje edhe luajtjen e muzikës. Këto u lejuan prapë, pas largimit të tyre, por frika po rritet mes qytetarëve se ato prapë do të ndalohen, nëse islamikët ekstremistë kthehen në pushtet. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG