Ndërlidhjet

Fryma përhap zjarr shkatërrues në Turqi

Një zjarr pyjor ka shkaktuar viktima dhe ka lënë disa persona të ngujuar, teksa ka shkrumbuar një pjesë të Turqisë jugore, dy ditë rresht. Moti i nxehtë dhe erërat e fuqishme kanë ndihmuar në përhapjen e zjarrit përreth qytetit të Manavgatit, rreth 75 kilometra në lindje të qytetit të Antalias, dhe fshatrave të afërta.

(Përgatiti: Trim Haliti)

Kjo fotografi ka përmbajtje të ndjeshme, që mund të shqetësojë disa persona.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG