Ndërlidhjet

Fshati ukrainas që ndërroi dorë 14 herë


Fshati ukrainas që ndërroi dorë 14 herë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Banorët e Bohorodiçnes, në rajonin e Donjeckut, në Ukrainë, thonë se fshati ka ndërruar dorë 14 herë, mes forcave ukrainase dhe atyre ruse. Projekti i Radios Evropa e Lirë, Current Time, vizitoi dhe bisedoi me disa prej shtatë personave që ende ndodhen në atë që dikur ishte vendbanim i madh. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG