Ndërlidhjet

Fshatrat e rimarra të Ukrainës, dikur dhe tash

Dy vjet pasi forcat ruse u zmbrapsën nga rajoni i Kievit, fotoreporteri i Radios Evropa e Lirë, Serhiy Nuzhnenko, ka vizituar sërish të njëjtat vende që kishte fotografuar atëherë, për të parë se si duken përpjekjet e rindërtimit jashtë qyteteve më të mëdha të Ukrainës. (Përgatiti: Trim Haliti)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG