Ndërlidhjet

Fuqia e ushtrisë së Ukrainës përballë kërcënimeve ruse


Fuqia e ushtrisë së Ukrainës përballë kërcënimeve ruse
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Rusia ka grumbulluar rreth 127,000 trupa pranë kufijve me Ukrainën. Në rast të një pushtimi, ushtria e Ukrainës do të ishte dukshëm në disavantazh numerik, dhe disa ekspertë perëndimorë besojnë se forcat e Kievit mund të mposhten shpejt. Por, analistët ukrainas përmendin disa resurse, përfshirë pajisje të ofruara nga fuqitë perëndimore, të cilat e bëjnë Ukrainën një fuqi më të fortë sesa që ajo mund të duket. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG