Ndërlidhjet

Çfarë e pengon furnizimin e Evropës me vaksina?


Çfarë e pengon furnizimin e Evropës me vaksina?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:51 0:00

Kryenegociatorja e Komisionit Evropian për vaksina tha se reputacioni i kompanisë AstraZeneca është dëmtuar rëndë, për shkak të dështimit për ta furnizuar bllokun me vaksina kundër koronavirusit. Mosmarrëveshjet me kompaninë anglo-suedeze vijnë në kohën kur vendet anëtare të BE-së po luftojnë për të vaksinuar popullsinë e rritur. (Përgatitën: Valona Tela dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG