Ndërlidhjet

Fytyrat e grave zhduken nga rrugët e Kabulit

Prej kur talibanët rimorën pushtetin në Afganistan në mesin e muajit gusht, fytyrat e grave janë zhdukur egërsisht nga reklamat dhe nga muralet në kryeqytetin e vendit, teksa militantët islamikë po detyrojnë një mënyrë të re dhe të zymtë të jetës.

(Përgatiti: Trim Haliti)

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG