Ndërlidhjet

Gara e prodhuesve ukrainas për "dronin e mençur"


Gara e prodhuesve ukrainas për "dronin e mençur"
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

Shumë prodhues vendës të mjeteve të telekomanduara ajrore në Ukrainë po i modifikojnë flotat e tyre të dronëve, me teknologjinë e fundit më të avancuar. Përmirësimet, që tani përfshijnë inteligjencën artificiale, po i ndihmojnë vendit t’i kapërcejë mangësitë në fushëbetejë. Kompania Wardbirds of Ukraine thotë se prodhimi i të ashtuquajturve dronë të mençur do të luajë një rol kyç në epilogun e luftës. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG