Ndërlidhjet

Nën gaz lotsjellës, kryetarët hynë në zyrat në veri


Nën gaz lotsjellës, kryetarët hynë në zyrat në veri
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Policia përdori gaz lotsjellës dhe shok-bomba për të shpërndarë disa qytetarë serbë që u mblodhën para ndërtesave komunale në veri të Kosovës, në përpjekje për të penguar hyrjen e kryetarëve të rinj shqiptarë në zyrat e tyre. Përkundër përleshjeve, kryetarët u vendosën në zyrat e tyre, konfirmoi ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla. Shtetet e Bashkuara i dënuan veprimet e autoriteteve të Kosovës për të hyrë në ndërtesat komunale në veri, ndërsa Serbia ngriti gatishmërinë luftarake të ushtrisë së saj.

XS
SM
MD
LG