Ndërlidhjet

Gazetari i plagosur thotë se policia gjeorgjiane përdori plumba gome kundër protestuesve


Gazetari i plagosur thotë se policia gjeorgjiane përdori plumba gome kundër protestuesve
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Mbi dhjetë persona në Tbilisi më 2 maj kërkuan trajtim për lëndimet e pësuara, pas valës së re të protestave kundër ligjit kundërthënës për “agjentët e huaj”. Një gazetar ka treguar plagët që ai ka thënë se i janë shkaktuar nga plumbat e gomës, por Ministria e Brendshme e Gjeorgjisë ka mohuar se forcat e saj kanë përdorur plumba për t’i shpërndarë turmat. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG