Ndërlidhjet

Fajtor!

Një juri në Shtetet e Bashkuara e gjeti fajtor ish-zyrtarin policor, Derek Chauvin për vrasjen e afrikano-amerikanit, George Floyd, në majin e vitit 2020. Ai do të mbesë në mbajtje, derisa të dënohet dhe mund të kalojë dekada në burg.
Në rrugët e SHBA-së, njerëzit dolën dhe festuan për këtë vendim, ndërkaq presidenti amerikan, Joe Biden ka thënë se më në fund drejtësia ka triumfuar.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG