Ndërlidhjet

Gjahtarët e qiellit: Ukrainasit që po rrëzojnë dronët e prodhimit iranian


Gjahtarët e qiellit: Ukrainasit që po rrëzojnë dronët e prodhimit iranian
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Ushtarët ukrainas po i mprehin aftësitë e tyre për t’i rrëzuar dronët e prodhimit iranian me armë automatike. Forcat ruse i përdorin dronët e tillë për të kryer sulme nëpër Ukrainë, përfshirë ndaj ndërtesave të banimit dhe infrastrukturës civile. Ushtria ukrainase thotë se po shënon suksese gjatë rrëzimit të dronëve, pavarësisht se Rusia po vazhdon t’i ndryshojë taktikat e saj. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG