Ndërlidhjet

Gjahu i dronëve ukrainas për tanket ruse


Gjahu i dronëve ukrainas për tanket ruse
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Projekti i Radios Evropa e Lirë, Current Time, ka shikuar nga afër teksa një operator dronësh nga Brigada e Parë e Tankistëve ukrainas ka shënjuar pozicionet ruse në rajonin lindor ukrainas të Donbasit. Trupat ukrainase, po ashtu, kanë treguar një tank rus, të cilin thonë se e kanë përvetësuar pasi ishte braktisur. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG