Ndërlidhjet

Podcast: Të huajt që flasin shqip


Podcast: Të huajt që flasin shqip
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:11:05 0:00

Në edicionin jubilar të 40-të të Seminarit Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare në Prishtinë, po marrin pjesë më shumë se 150 pjesëmarrës nga shtete të ndryshme të botës. Radio Evropa e Lirë ka folur me disa nga ta, të cilët tashmë flasin rrjedhshëm gjuhën shqipe.

XS
SM
MD
LG