Ndërlidhjet

Gjurmët e Perandorisë Romake në Parkun "Ulpiana"


Gjurmët e Perandorisë Romake në Parkun "Ulpiana"
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Parku arkeologjik "Ulpiana" gjendet në Graçanicë, rreth 12 kilometra larg Prishtinës. Struktura të ndryshme që datojnë nga shekulli I i pushtimit të Perandorisë Romake janë të shtrira në një pozitë shumë strategjike dhe piktoreske. (Pamje: Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG