Ndërlidhjet

Krizë mbi krizë

Vit i vështirë në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Dy qeveri të rrëzuara brenda vitit. Një president i dorëhequr, si dhe arrestime të figurave kryesore të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë ndër ngjarjet kryesore që karakterizuan Kosovën gjatë vitit 2020.

Trego më shumë

16x9 Image

Shkëlqim Hysenaj

Shkëlqim Hysenaj është gazetar i Radios Evropa e Lirë në Prishtinë.

XS
SM
MD
LG