Ndërlidhjet

Gratë afgane zhduken nën burka

Teksa talibanët po marrin nën kontroll provinca afgane dhe po i afron kryeqytetit, Kabul, çmimet për burkat po rriten, pasi gratë afgane nuk duan të jenë cak i militantëve islamikë të linjës së ashpër.


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG