Ndërlidhjet

Gratë në luftë: Jeta në vijat e frontit në Ukrainë


Gratë në luftë: Jeta në vijat e frontit në Ukrainë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Qoftë duke ofruar ndihmë psikologjike apo duke drejtuar tanke, gratë e ushtrisë ukrainase po luajnë rol të rëndësishëm në fushëbetejë, në luftën kundër Rusisë. Të kthyera së fundi nga vija e frontit për të pushuar disa javë, Karina dhe Kateryna kanë folur për jetën e tyre në një luftë që nuk e prisnin dhe e cila po zgjat tash e më shumë se pesë muaj, kohë që atyre u është dukur me vite e gjatë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG