Ndërlidhjet

“Lufta” e migrantëve në Greqi


Mijëra refugjatë që ikin nga dhuna në vendet e tyre ose vetëm kërkojnë jetë më të mirë në Evropë, kanë arritur në ishullin e Greqisë, Kos. Ata thonë se vuajnë shumë në pritje të dokumenteve zyrtare, ndërsa zyrtarët vendorë dhe ndërkombëtarë luftojnë me fluksin e paparë. Radio Evropa e Lirë ka takuar një familje afgane dhe ka biseduar me të.

XS
SM
MD
LG