Ndërlidhjet

Gruaja që lindi Rrezen dhe u vendos në komë nga COVID-19


Gruaja që lindi Rrezen dhe u vendos në komë nga COVID-19
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Gruaja hungareze Szilvia Bedo-Nagy ka lindur në ditën që është shtruar në qendrën për kujdes intensiv për të infektuarit me koronavirus. Ajo është vendosur në ventilator, më pas në mushkëri artificiale dhe është mbajtur në komë të indukuar për 40 ditë, mirëpo ka tejkaluar pritshmëritë dhe është shëruar. Nëna dhe vajza Napsugar, që do të thotë Rreze në gjuhën hungareze, tani janë me shëndet të mirë. (Përgatitën: Krenare Cubolli dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG