Ndërlidhjet

Grumbullim ushtarak: Zbulohen autoblindat ruse afër Ukrainës

Teksa sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka mbërritur në Berlin, më 20 janar, për një rreth tjetër bisedimesh me aleatët evropianë, disa fotografi satelitore, të realizuara më 19 janar, shfaqin një grumbullim të madh ushtarak rus dhe manovra të forcave të Rusisë pranë kufirit me Ukrainën, teksa shumë njerëz druajnë se ky është prelud i një pushtimi.

(Përgatiti: Trim Haliti)

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG