Ndërlidhjet

Haradinaj: T’i sqarojmë përgjegjësitë deri në formimin e qeverisë së re


Haradinaj: T’i sqarojmë përgjegjësitë deri në formimin e qeverisë së re
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dorëzuar të hënën në Gjykatën Kushtetuese, kërkesën për interpretim të dorëheqjes së tij nga pozita e kryeministrit. Ai ka thënë t’i ketë kërkuar kësaj gjykate edhe “definimin e kompetencave dhe funksionimit të qeverisë” pas veprimit të tij.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG