Ndërlidhjet

Haradinaj merr postin e kryeministrit


Ramush Haradinaj ka marrë postin e kryeministrit. Me një ceremoni shtetërore, ish-kryeministri Isa Mustafa ia ka dorëzuar postin Haradinajt. Kabineti i Haradinajt është miratuar më 9 shtator, me 61 vota për dhe një abstenim. (Video: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG