Ndërlidhjet

Thaçi: Letra e Trumpit heq dyshimet për përfshirjen e SHBA-së në dialog


Thaçi: Letra e Trumpit heq dyshimet për përfshirjen e SHBA-së në dialog
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se letra që i ka dërguar atij, presidenti Donald Trump, heq çdo dyshim për përfshirjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, që ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Këto komente Thaçi i bëri pas takimit joformal në Bruksel mes liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësuesit e lartë të BE-së.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG