Ndërlidhjet

Pavarësisht humbjeve, shumë rusë mbështesin pushtimin e Ukrainës


Pavarësisht humbjeve, shumë rusë mbështesin pushtimin e Ukrainës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Të paktën 112 ushtarë nga rajoni Burjatia, në Lindjen e Largët të Rusisë, janë vrarë në Ukrainë, që nga shkurti, sipas grupit kundër luftës, Fondacioni Burjatia e Lirë. Current Time, projekt i Radios Evropa e Lirë, ka dëgjuar rrëfime për disa prej të vdekurve, dhe ka biseduar me njerëz në rajon, shumë prej të cilëve mbështesin pushtimin e Ukrainës. Kujdes: Përmbajtja mund të jetë shqetësuese për disa shikues! (Përgatitën: Trim Haliti, Doruntina Baliu dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG