Ndërlidhjet

Të shohësh vdekjen drejt në sy


Të shohësh vdekjen drejt në sy
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Nexhad Avdiq kujton kohën kur ka qenë i shtrirë në tokë, i rrethuar me trupa, derisa forcat serbe të Bosnjës kanë masakruar mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë në Srebrenicë, në korrik të vitit 1995. Ai ka vendosur të flasë për historinë e tij, për t’i luftuar ata që bëjnë përpjekje të mohojnë masakrën më të keqe në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. (Video: Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG