Ndërlidhjet

I nxehti ekstrem keqëson thatësirën në SHBA

Liqene në nivele të ulëta historike, kufizime në përdorimin e ujit dhe tani një valë rekord e të nxehtit ekstrem: ndonëse vera ende s’ka filluar, Perëndimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës po i vuan efektet e një thatësire kronike, të përkeqësuar nga ndryshimet klimatike. (Përgatiti: Trim Haliti)

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG