Ndërlidhjet

I vetëm në betejë: Aleati i Navalnyt sfidon pushtetin rus


I vetëm në betejë: Aleati i Navalnyt sfidon pushtetin rus
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Anatoly Nogovitsyn është mbase politikani i vetëm i lidhur ngushtë me udhëheqësin e burgosur të opozitës ruse, Aleksei Navalny, të cilin autoritetet në Rusi e kanë lejuar të garojë për një vend në parlament, në zgjedhjet që pritet të mbahen ndërmjet 17 dhe 19 shtatorit të sivjetmë. Më shumë se gjysma e koordinatorëve politikë të Navalnyt nëpër Rusi kanë ikur nga vendi, për shkak të kërcënimeve për padi penale për angazhimin e tyre politik. Nogovitsyn thotë se ka shtypur një përpjekje për ta hequr atë nga fletëvotimet, duke kërcënuar se do të hynte në grevë urie. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG