Ndërlidhjet

Iftar mes rrënojash në Siri


Iftar mes rrënojash në Siri
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00

Shumë sirianë janë mbledhur për të ngrënë darkë pas një dite agjërimi në muajin Ramazan, në një rrugë të rrethuar nga ndërtesat e shkatërruara dhe rrënojat. Darka e iftarit është organizuar nga një shoqatë bamirëse në Tadif, afër qytetit Al-Bab, në lindje të provincës së Alepos, në Sirinë e dërrmuar nga lufta. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG