Ndërlidhjet

Meta dhe Gjukanoviq kërkojnë finalizimin e dialogut në Bruksel


Meta dhe Gjukanoviq kërkojnë finalizimin e dialogut në Bruksel
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta po qëndron në Podgoricë. Në një konferencë për media, me homologun e tij malazez, Millo Gjukanoviq, Meta falënderoi Malin e Zi për përkrahjen që i ka dhënë Kosovës në procesin e integrimeve evropiane. Gjukanoviq tha se është në interes të dy shteteve që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të finalizohet suksesshëm.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG